Kuter gaflowy Baltic Star to jeden z najstarszych statków drewnianych w Polsce, obok Antici, Arka, Bonawentury, Bryzy H, Generała Zaruskiego, czy Zjawy IV. Zbudowany w 1947 roku w Darłowie z drewna dębowego, pierwotnie przeznaczony do połowów ryb. W 1997 roku przeszedł gruntowną przebudowę i obecnie pływa po Morzu Bałtyckim i Północnym, uczestnicząc w zlotach żaglowców i oldtimerów.
Baltic Star powstał w 1947 roku w Darłowie jako użaglowiony kuter rybacki typu KD-153. Stocznia Rybacka w Darłowie wybudowała łącznie 10 takich jednostek, początkowo oznaczanych jako Mayerform 15 m, a później jako KD-153. Konstrukcja kutrów wzorowana była na niemieckich jednostkach, których częściowo zbudowane kadłuby pozostały w dawnej stoczni „Franz Goetz Bootswerft” w Rügenwalde (obecnie Darłowo).
Po zwodowaniu Baltic Star przez wiele lat służyła darłowskim rybakom, a w latach 50. została przejęta przez Wojska Ochrony Pogranicza. Pod koniec lat 60., po zdemobilizowaniu, powróciła do połowów ryb, działając kolejno w portach w Łebie, Władysławowie, Górkach Wschodnich i Jastarni. W późnych latach 70. została wycofana z połowów i trafiła w ręce prywatnego właściciela, który przekształcił ją w jednostkę rekreacyjną pod nazwą Makler. Przed gruntowną przebudową w 1997 roku, przeprowadzoną przez Wojciecha Duboisa z Kołobrzegu, jednostka kilkakrotnie zmieniała właścicieli, w tym banki oraz prywatnych właścicieli ze Szkocji i Irlandii. W kolejnych latach Baltic Star uczestniczyła w kołobrzeskich wyprawach na dorsza oraz brała udział w licznych zlotach żeglarskich, od Flensburga po Karlskronę.
Nowi właściciele postanowili przemalować kadłub statku z czarnego na biały i zmienili jego nazwę z KD-153 na obecną. Regularnie prowadzą również prace konserwacyjne, a w 2019 roku dodali ozdobny galion pod bukszprytem. W 2016 roku jednostka otrzymała od prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, List Morski, który uprawnia ją do reprezentowania miasta wśród żeglarzy na całym świecie.